Ekonomi
Giriş Tarihi : 31-05-2021 18:37   Güncelleme : 31-05-2021 18:37

Teke Yöresinin Başkentinde Çiftçi Buluşmalar

​Teke Yöresinin Başkentinde Çiftçi Buluşmaları projemiz kapsamında tanıtım toplantısı ve hizmet içi eğitim toplantısı düzenlendi

Teke Yöresinin Başkentinde Çiftçi Buluşmalar

​Teke Yöresinin Başkentinde Çiftçi Buluşmaları projemiz kapsamında tanıtım toplantısı ve hizmet içi eğitim toplantısı düzenlendi.

İl Müdürlüğümüz ve Konya Bahri DAĞDAŞ Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından ortaklaşa hazırlanan ve Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından uygun bulunarak uygulamaya konulan projemiz kapsamında proje tanıtım toplantısı ve hizmet içi eğitim toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Burdur İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Erol KOÇ, Konya Bahri DAĞDAŞ Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı İlker TOPAL, Şube ve İlçe Müdürlerimiz, teknik personellerimiz ve serbest tarım danışmanlarımız katıldı.

Hizmet içi eğitim toplantısında serin iklim tahılları ve doğrudan ekim yöntemleri anlatıldı. Proje kapsamında Tefenni ilçesi Hasanpaşa köyünde Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen verim ve kalite yönünden yüksek potansiyeli olan çeşitleri ile deneme parselleri kurulmuş olup, hasat sezonundan önce tarla günü düzenleyerek sonuçları tüm tarım paydaşları ile paylaşmış olacağız.