Spor
Giriş Tarihi : 09-07-2021 09:07   Güncelleme : 09-07-2021 09:07

OKUL SPORLARI ONLİNE SATRANÇ İL SEÇMELERİ TURNUVASI

OKUL SPORLARI ONLİNE SATRANÇ İL SEÇMELERİ TURNUVASI BAŞVURULARI BAŞLADI

OKUL SPORLARI ONLİNE SATRANÇ İL SEÇMELERİ TURNUVASI

OKUL SPORLARI ONLİNE SATRANÇ İL SEÇMELERİ TURNUVASI BAŞVURULARI BAŞLADI.
Tüm Dünya’yı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-l9 salgını nedeniyle okul spor faaliyetleri devletimizce alınan tedbirler doğrultusunda ileri bir tarihe kadar durdurulmuştur.
Pandemi sürecinin olumsuz etkilerinden kurtulmaları amacıyla okul çağındaki çocuklarımızın hem zihinsel gelişimini desteklemek hem de sosyalleşmelerini sağlamak için Bakanlığımızca Okul Sporları Online Satranç Turnuvalarının düzenlenmesine karar verilmiştir.
Bakanlığımızca, 81 il genelinde gerçekleştirilecek İl Seçmeleri Yarı Final ve Türkiye Finali Turnuvalarının yarışma yönergeleri belirlenen takvim doğrultusunda Okul Sporları Daire Başkanlığının resmi web sayfasından ve Türkiye Satranç Federasyonunun merkez ve il temsilcilikleri sayfalarından yayımlanacaktır.
Yayımlanan yönergede yer alan hususlar çerçevesinde her kademedeki öğrenci sporcular yukarıda belirtilen internet sayfaları üzerinden açılacak online kayıt formunu doldurarak 30 Mart 2021 tarihine kadar il seçmeleri turnuvalarına katılmak için başvuruda bulunabilirler.
Sporcuların, www.chess.com’a üye olurken kullanıcı adlarının, gerçek isim ve soy isimden oluşması ve isteyen sporcuların ilave olarak sadece rakam kullanmaları gerekmektedir. Daha önceden chess.com üyeliği bulunan sporcuların ise chess.com profillerine gerçek isim ve soy isimlerini yazmaları gerekmektedir.
  İl seçmeleri turnuvaları sonunda her kategori ve cinsiyette ilin katılım sayısına göre %l0,Iuk başarı dilimine giren öğrenci sporcular yarı Final turnuvalarına katılmaya hak kazanacaktır. Yarı Final turnuvaları neticesinde Türkiye Finallerine katılmaya hak kazananların listesi belirlenerek ayrıca ilan edilecektir.

Turnuvaya katılacak tüm öğrenci sporcularımıza başarılar dileriz.
 
TURNUVAYA KAYDOLMAK İÇİN BAŞVURU LİNKİ: https://okuldasatranc.tsf.org.tr/turnuva_kayit_okulspor.php

AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARI TIKLAYARAK DETAYLI BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
 
Online Satranç Turnuva Yönergesi.pdf
Satranç Yarışma Programı.pdf
Turnuva Duyurusu.pdf