Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-06-2021 12:05   Güncelleme : 01-06-2021 12:05

Bucak Kocaaliler’de Melli İnciri Fidanı Dağıtımı Gerçekleştirildi

Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler (Melli) beldesinde düzenlenen bir programla 2

Bucak Kocaaliler’de Melli İnciri Fidanı Dağıtımı Gerçekleştirildi

Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler (Melli) beldesinde düzenlenen bir programla 2.100 coğrafi işaretli melli inciri fidanı dağıtımı gerçekleştirildi.

Düzenlenen programa Bucak Kaymakamı Erol TANRIKULU, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet TUĞRUL, Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Erol KOÇ, Bucak Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ahmet GÖNENÇ, Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı temsilcisi, Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal ÖZEL ve vatandaşlar katıldı.

Bucak Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ahmet GÖNENÇ konuşmasında; yaklaşık 6,5 yıl süren coğrafi işaret tescili sonrası melli incirinin daha çok tanındığını ve üretiminin arttığını belirterek, üretimin daha çok artırılması hedeflendiği ve bu amaçla bugün 2.100 fidanın dağıtımının gerçekleştirildiğini söyledi.

Burdur Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet TUĞRUL konuşmasında; dağıtılan fidanların hem ülkemiz hem de üreticimiz için bereketli, hayırlı kazançlar getirmesini diledi.

Bucak Kaymakamı Erol TANRIKULU konuşmasında insan yaşamında üretimin önemine değinerek, bölgede incir üretiminin yaygınlaştığını, bölge dışında da yaygınlaşmasını amaçladıklarını söyledi.