Yaşam
Giriş Tarihi : 25-11-2020 22:14   Güncelleme : 25-11-2020 22:14

Adana Saç Ekim Merkezi

- Ancak eldeki bilgi; fenomen doktorların fenomen masalları!

Adana Saç Ekim Merkezi

- Ancak eldeki bilgi; fenomen doktorların fenomen masalları!..
İşin aslı;
Hiç görmeyeceğiniz doktor vb. bir unvana sahip olup olmadığına emin olamadığınız, insanların eline terk ettiğiniz hayatınız, hayatlarımız

- Lakin bir tırnak açmak lazım, işini düzgün yapan, sözüne sağlam dürüst işletmeler, referansı güçlü kliniklerde var.
Hem de çok uzaklarda değil, çoğumuzun şehrinde, birkaç sokak ötesinde;
Sokakta selamlaştığı; işlem sonrası evine yürüme mesafesinde döne bildiği saç ekim merkezi ve klinikler
Bunlardan biriside, Adana saç ekim merkezi, yakın bir dostumun içli dışlı olduğu, genel koordinatörlüğünü yürüttüğü bir merkez; ‘Este Moda Hair

Arkadaşımla, Merkez Hakkımızda, biraz sohbet ettiğimiz de; şu başlık öne çıkıyor
‘Her Seferinde Beklentilerin Ötesinde’ sohbetin devamı ise; Este Moda Hair hakkında hoş beş;

Mesela ile başlar çoğu söz; ya da örneğin; Ya da kutsarca biz diye, Bizde de öyle olsun ve adet yerini bulsun. Lakin iştir kişinin aynası;
O zaman, Kimsin Sen Adana Saç Ekim Merkezi; Seni farklı kılan ne!..

- Ben ile ifade edilemeyecek; biz ve sizden ibaret bir aileyiz, Biz ben ile başlayan sözleri sevmeyiz,
Anlat o zaman kendini?
Kimsin sen!.. Kim
Hakkımızda
Her Seferinde Beklenenin Ötesinde

- Este Moda Hair’ ailesi olarak, hastalarımızın deneyimli ve özverili sağlık uzmanlarına ve son teknoloji tesislere erişmelerini sağlıyoruz. Adana ve İstanbul merkezli ‘Este Moda Hair’, 2007 yılında kapılarımızı hizmete açtık. O günden bu yana, daima güvenli bir ortamda kaliteli sağlık hizmetleri sunmak için çalıştık.
Bu çabalarımız sonucunda bölgedeki en iyi plastik cerrahi kliniği olarak tanınmaya başladık.
Kişiselleştirilmiş hizmetlerimiz, Saç ekiminden tutunda; beslenme danışmanlığı ya da pediatrik rutin kontrollere kadar uzanan geniş bir yelpazededir...
Kliniğimiz, hastalarımızın birçok farklı türde sağlık ihtiyacına cevap verir.
Hemen randevu alarak size veya sevdiklerinize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenebilirsiniz.

Adana Saç ekim merkezi, olarak kendinizi ve hizmetleriniz kısaca özetlermisiniz?

- Güvenebileceğiniz Kaliteli Estettik Hizmetler
Örneğin; Saç Ekiminde Ayrıcalıklı VIP Hizmet, Hem de, cinsiyetçi bir yaklaşım olmaksızın Bay/Bayan!
‘Este Moda Hair’, adana ve İstanbul merkezleri ile, türkiye genelinde öncü bir estetik plastik cerrahi kliniği olarak faaliyet göstermektedir ve öncesinde de belirttiğimiz gibi 2007 yılından beri hastalarımızın sağlık ihtiyaçlarına cevap veriyoruz.
Hastalarımıza güvenli ve konforlu bir ortamda ileriye dönük, kaliteli sağlık hizmetleri sunuyoruz.
Este Moda Hair ailesi, olarak sağlığınız bir numaralı önceliğimiz.
Tüm sağlık gereksinimlerinize zamanında cevap vermek için canla başla çalışıyoruz.
Sac Ekimin deyse sektörün en iyi ve iddialı ve öncülerinden biriyiz.
Mesala Hangi Hizmetleri Sunuyorsunuz

- Örneğin Ücretsiz sağlık danışmanlığı hizmeti sunuyoruz.
Merkezimizde başvuran ve bizimle iletişime geçen müşterilerimize ilgili estetik operasyonlar hakkında bilgi verilmekte ve ücretsiz danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Sizlerde herhangi bir estetik operasyon planlıyor ve bu konu hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığınızı düşünüyorsanız bize ulaşabilir ve kafanızda oluşan sorulardan kurtulabilirsiniz. Uzmanlarımız her konuda sizleri aydınlatacak ve başarılı bir operasyon geçirmeniz için operasyon süresince sizlere destek olacaklardır.

Saç ekimi ve süreçler hakkında biraz bilgi verebilirimsiniz;
- Tabi ki neden olmasın
- Öncelikle Saç Ekimi Nedir?
Saç Ekimi, Çağımızda en sık karşılaşılan estetik sorunlardan biri de saç dökülmesidir. Erkeklere özgü olduğu sanılsa da kadınların da zaman zaman karşılaşılışa bildiği bir problemdir. Günlük olarak ortalama 50 ile 100 saç teli arasında dökülme normaldir. Lakin Bunun üstündeki rakamlarda dökülme söz konusuysa bir uzmana danışılmalıdır. Saç dökülmesi saç lazeri, PRP gibi çeşitli saç tedavileriyle azaltılabilse ya da önlenebilse de aşrı dökülme yaşanmış kişilerde kalıcı ve etkili çözüm olarak saç ekimi operasyonu (hair transplant) gerçekleştirilmektedir.

Saç ekimi, saç dökülmesi sonucu meydana gelen seyrelme ve kellik sorununa doğal ve aynı zamanda kalıcı bir çözüm yoludur. Saç ekimi operasyonuyla hastanın ense (donör) bölgesinden genetik olarak dökülmeye karşı dayanıklı saç kökleri toplanarak kellik ya da seyrelme oluşmuş kısımlarda açılan kanallara ekilir. Saç ekim operasyonu lokal anestezi (sınırlı uyuşturma) altında yapılan mikro cerrahi bir ameliyattır. Bu nedenle hastane ortamında ve anestezi doktoru eşliğinde yapılmalıdır.
Yaşana bilecek bir olumsuzluğa karşı, ilgili hastanede acil müdahale birimleri ‘acil servis vb.’ bir birim ya da bölüm bulunmalıdır, her türlü komplikasyona karşı hazır olunmalıdır!...

Saç Ekiminin Temel Aşamaları
Saç ekim operasyonu üç temel aşamada gerçekleştirilir;

1. Saç köklerinin toplanması
Donör bölge işlem için hazırlandıktan sonra saç kökleri FUE motoru ile tek tek toplanır. Bu esnada köklerin zarar görmemesi çok önemlidir. Greft adı verilen bu köklerin her biri ortalama 2-3 kıl içerir.

2. Kanalların açılması
Kanalların, bulunduğu bölgeye göre doğru büyüklükte ve derinlikte açılması nakledilen saçların çıkma oranını etkiler. Ekilecek saç kökü büyüklüğüne ve uzunluğuna uygun kanal açılmasına dikkat edilmelidir. Kanalın açısı da en doğal görünümün elde edilebilmesi için iyi ayarlanmalıdır.

3. Köklerin açılan kanallara ekilmesi
Son aşamada toplanan kökler açılan kanallara 40-45 derecelik açılarla teker teker yerleştirilir ve saç ekimi operasyonu tamamlanır.

En Güncel Saç Ekimi Tekniği: FUE metodu
Saç ekiminde en güncel teknoloji köklerin mikro motor yardımıyla toplandığı, lokal anestezi altında yapılan mikro cerrahi bir işlem olan FUE tekniğidir. Bu teknik, saç ekim yöntemlerinin tümüne temel oluşturmaktadır.

Saç Ekimininde Kullanılan Teknikler
Tüm saç ekimi tekniklerinde temel aşamalar aynıdır. Kökler alınır, kanallar açılır ve alınan kökler bu kanallara ekilir. Saç ekim yöntemlerini birbirinden ayıran farklılıklar, kökler alınırken kullanılan cihaz, kanallar açılırken ve ekim esnasında kullanılan medikal aletlerden kaynaklanır ve bu farklar saç ekimi tekniklerinin farklı isimlendirilmesine yol açar.

Günümüzde aşağıdaki saç ekimi yöntemleri başarıyla uygulanmaktadır. Her yöntem hastanın ihtiyacına ve talebine göre özel olarak seçilerek uygulanır. Hangi yöntemin uygulanacağı konusunda doktorun ve hastanın ortak görüşü etkili olmaktadır.

1. Robotik Saç Cerrahisi
Bu yöntemde saç kökleri saç ekim robotu tarafından toplanır. Kanallar da saç ekimi robotu ile açıldıktan sonra toplanan kökler manuel olarak ekilir.

2. DHI Saç Ekimi (Tıraşsız)
Doğrudan saç ekimi adı da verilen bu yöntemde choi isimli medikal kalem kullanılarak kanal açılması ve ekilmesi işlemi aynı anda gerçekleştirilir. Ekilecek saç kökleri daha kısa süre dış ortamda kalacağı için greftlerin sağlıklı kalma ihtimali daha yüksektir.

3. Safir FUE Saç Ekimi
Bu yöntemde kanal açma aşamasında metal slit yerine özel safir uçlu kalem kullanılır. ‘bu yöntem tarafımızca da ısrarla tavsiye edilir’
Yöntemi farklı kılan şey daha küçük mikro kanallar açılmasına imkan veren bıçak yapısıdır ve böylece hastanın iyileşme sürecini hızlandıran ve kabuklanmayı azaltan bir kazanımdır.

4. Normal FUE Saç Ekimi
Mikro motorlar kullanılarak toplanan ve ayrıştırılan saç kökleri el isçiliği ile açılan kanallara ekilir.

Saç Ekimi Operasyonu Ve Sonrası Süreç
Saç Ekimi Operasyonu kaç saat sürer ve konforlu mudur?


Operasyon ortalama 6-7 saat sürmektedir, ancak bazı kişiye özel operasyonlar, farklı erklerle 12 ila 14 saat arasında sürebilmektedir, Operasyon esnasında genel anestezi kesinlikle uyguanmaz ve hastaya narkoz verilmez. Lokal anestezi veya Sedasyon uygulanan hasta sohbet ederek işlemini alır.

Saç Ekimi Operasyonu Esnasında Ağrı Veya Acı Hissedilir mi?
Saç ekimi lokal anestezi altında yapıldığı için ağrı veya acı hissi minimum seviyededir. Lokal anestezinin yanında kullanılan bir diğer yöntem de sedasyon uygulamasıdır. Sedasyonlu saç ekimi ile çabuk heyecanlanan, endişe düzeyi yüksek hastalarımıza rüya tadında bir saç ekim deneyimi sunabiliyoruz.

Saç Ekimi Operasyonu İçin Kaç Gün Ayırmalıyım?
Saç ekim operasyonu için öncesi ve sonrası süreçleri göz önüne alarak hastanın 3 ila 5 gün ayırması yeterli olacaktır. Bu 3 ila günlük süreçte;

1.gün ( Ekim ) :
Kliniğimiz/Hastanemizde saç ekimi ve PRP tedavisi işlemleri tamamlanır. Gerekli diğer tevaliler gerçekleştirilir

2.gün ( Kontrol ) :
Hastamız genelde hastanemizde yeniden misafir edilerek köklerde herhangi bir zedelenme, kanama, enfeksiyon söz konusu mu kontrol edilir.

3.gün ( İlk Yıkama ) :
Hastamız saç ekimi ilk yıkama işlemi için yeniden hastanemize gelir. Saç ekilen bölgelere özel bir losyon sürülerek 30dk. bekletilir ve ardından profesyonel bir titizlikle yıkama işlemi gerçekleştirilir.

3.gün sonrası süreç
Saç yıkama işlemi 8 gün boyunca devam eder. İlk yıkama hariç diğer yıkamaları kendiniz de yapabilirsiniz. Yıkamanın nasıl yapılacağı size tüm detaylarıyla tarif edilir. Tercih ederseniz 8 gün boyunca hastanemizde de yıkama işlemine devam edebilirsiniz. Sekizinci yıkamayla birlikte kabukların dökülme işlemi tamamlanır.
Eğer hastanın uygun zamanı varsa, diğer iki günlük yıkamada, kliniğimizde gerçekleştirilir

10.gün
Ekim + Kontrol + 8 Yıkamayı içeren 10 günlük sürecin sonunda saçlarınız kısa kestirmişsiniz gibi, kızarıklıklarınız %80 azalmış bir noktaya gelinir.
Tam sonuçların alınması 6 ay ile 18 ay arasında bir sürede gerçekleşir. Bu süreçler kişiye ve bir çok farklı etkene göre değişkenlik gösterir

- Hımmm
Ya kalite; kalite anlayışınız;

- İşte biz onu şu sözle özetliyoruz;
Kalite Peşinde!..

İhtiyacınız Olan Her Şey…
Tüm hastalarımıza multidispliner bakış açısıyla yaklaştığımız için Mumford Haircutters Ailesi olarak uzun yıllardır hizmet verdiğimi bu sektörde, personelimize ve işletmemize uzmanlık alanlarında birçok eğitim ve seminer sonucu, onlarca sertifika kazandırarak sunduğumuz sağlık hizmetimizi daha da kalitelendirdik.
Amacımız ve ülkümüz her zaman daha kaliteli sağlık hizmetini sunmak ve bunu da var gücümüzle daha mutlu müşteriler ve daha çok gülümseyen yüzler için yapmak, bunu yaparken de tıp ve dünyasını yakından takip ederek sizlere en güncel ve en yeni teknolojilerle hizmet etmek!...

Neden mi, Sağlığınız ve gülümsemeniz bizim için her şeyden çok daha fazla değerlide ondan

- Ya hastalarınızın mutluluğu;
- İşte bu tuzak soru; Serkan bey geçmişte size ait bir yazı okumuştum, çerçeveletip bir yerlere asasım vardı; okadar çok okudum ki, nerdeyse tamamı zihnimde ezberde;
- Hatırlatın o zaman, nedir bu afişe yazım?
-
- Mutluluk Garantisi diye bir yazıydı sanırsam, altında bir manşete; öylesi sihirli güçlerimiz yok! Vardı ve yazının devamı..
- O zaman buradan sözü burada ben devralayım ve o yazımı tekrar ve tekerrürle ihya edelim.

- Mutluluk Garantisi
Öylesi sihirli güçlerimiz yok!

Mutluluk insanın içinde saklıdır, kendi ile kendi iç dünyasında, onlarca değişkene bağlıdır!..
İnsanın karanlık yanıdır mutluluk!
İnsan olmanın ayrıcalığıdır mutluluk, herkes başka hissedir, herkes için ayrıcalıklıdır!..
Sizi daha mutlu yapamasak da,
Sizi daha havalı yapabiliriz, hem de sihre ve sihirli güçlere ihtiyaç olmaksızın!..
Fakat daha fazla mutsuz olmamanıza da engel ola biliriz!..

Nasıl mı?
Estetik prezantabl bir görünüş güncelin dünyasının bir numaralı aranan özelliğidir
Nedensellikteyse, geçmişten bugüne insanlığın arayışta olduğu sorulardan biride, nasıl bir çaba ile kalıcı (sonsuz) şan ve şöhret sahibi olunacağıdır.
Bir zamanlar, şöhretin en önemli yardımcısının para olduğu dünden bugünde yadsınamaz bir gerçektir.
Ancak günün güncelin dünyasına (günümüze) gelindiğinde, şartlar acımasız ve yıkıcı şekilde değişmiştir ve değişim sürmektedir. Paranın bile yeterli olmadığı rekabet piyasaları, sanal aklın insan zekâsı ile yarıştığı bir ütopya bunun yanı sıra (Z) nesli diye adlandırılan, bir kuşak, kişi veya kurumlar üstü ün ve şöhrete güç ve zenginliklere ulaştıran yeni bir kapı, İmaj!

Baş aktör, bakımlı, estetik prezantabla bir görünüş.
Serkan Kündem

Sanırsam bu sohbet uzun uza gidecek; en önemli cevapları aldık; son olarak işletmenizin bir hikâyeniz var mıdır?
Varsa eğer, kısa birkaç cümle ile anlatır mısınız?

Bizim Hikayemiz, hastalarımızın yüzünde ki o tebessüm, onca Yılından Beri Hastalara Hizmet Veriyor
Este Moda Hair ailesi olarak, size ve sevdiklerinize sıcak ve samimi bir ortamda üstün kaliteli sağlık hizmetleri sunmak için canla başla çalışıyoruz. İşletmemiz bölgedeki en iyi Plastik Cerrahi Kliniği olarak bilinmektedir. Hastalarımızın en iyi sağlık hizmetlerini hak ettiğine inanıyoruz. Onları daima sıcak bir şekilde karşılıyor ve kendilerini rahat hissetmelerini sağlıyoruz.

Basit bir kontrole de gelseniz, daha karmaşık bir tedaviye de ihtiyaç duysanız, özverili sağlık personelimiz, tüm sağlık ihtiyaçlarınıza cevap verecek becerilere ve kaynaklara sahip. Sizi sağlığınıza kavuşturmak bizim için büyük bir mutluluk!..